O nás, o běžkyni a běžkyních

Běhání (a chůze) je pro člověka tím nejpřirozenějším pohybem.

Stejně jako kdysi pravěcí lovci běhali za divokými zvířaty anebo před nimi utíkali, i dnes člověk intuitivně uteče před nebezpečím, třeba v podobě rozjetého auta na ulici. Člověk běhá celá tisíciletí bez toho, aby ho to někdo učil. Běhat umí každé malé dítě.

Přesto se v současnosti kolem běhání vytvořila obrovská komerční bublina plná zaručených rad, nezbytných tipů, tréninkových plánů, výživových doporučení apod. Informací o běhání je tolik, že než v nich člověk orientuje, už nezbude čas na běhání samotné.

Běhat se dá kdykoliv a kdekoliv, takřka v čemkoliv.

Z hlediska vybavení patří běhání k těm nejméně náročným sportům.

To však nic nemění na tom, že sportovní firmy chrlí každou sezónu nespočet nových produktů, nejenom pro profesionální, ale i rekreační a začínající běžce. Zdaleka se nejedná pouze o sportovní obuv nebo oblečení, ale také o další doplňky a technologické vychytávky, vše samozřejmě v patřičných cenových relacích. A tak má jeden pocit, že za běžecké vybavení musí utratit horentní sumy, že levně se běhat prostě nedá.

Běhat může téměř kdokoliv, bez ohledu na aktuální kondici, hmotnost nebo věk.

S běháním se dá začít takřka kdykoliv, každému prospěje nejenom na těle, ale i na duši.

V praxi však bohužel u běhání mnoho lidí nevydrží, většinou jim chybí ta správná motivace a vůle. Nezřídka se také nedokážou vyhnout elementárním začátečnickým chybám, ty je od běhání odradí. To jsou důvody vzniku BĚŽKYNĚ.CZ.

Běžkyně, mám svou cestu

BĚŽKYNĚ.CZ vznikla kvůli motivaci. 

Motivujeme k běhání všechny běžkyně na jejich vlastní cestě.

Nebudeme primárně říkat jak, kdy, kde nebo v čem běhat. Přinášíme inspiraci, ale dáváme prostor pro vlastní směr. Fandíme ženám v běhu, povzbuzujeme je a také odměňujeme.

Připravujeme praktické tipy a triky, osobní recenze, vlastní zkušenosti, příběhy. Pomůžeme s orientací v běžeckém světě, který může vypadat příliš složitý. Ale není!

BĚŽKYNĚ.CZ je zdrojem informací o běhání, v nejjednodušší možné formě, v duchu myšlenky: „Prostě jen běhej“. Mluví řečí, které rozumí každá žena. Je jednou z vás.

Běžkyně, začátečnice

Chceš začít běhat?

Stačí jediné – stačí chtít, opravdu chtít!

  • Potřebuješ základní informace k tomu, abyste poprvé vyběhla? Stačí ti přečíst si článek Jak začít běhat.
  • Ucelené, jasné, stručné a přehledné informace přináší také Manuál běžkyně, který tě krok za krokem povede na tvé běžecké cestě. Manuál připravujeme pro všechny běžkyně zdarma a zasíláme ho emailem. Nic složitého, žádná sportovní terminologie, které bys nerozuměla, žádné mety, které jsou pro tebe nedosažitelné. Každý člověk je jedinečný a dokonce má i jedinečný styl běhání. Každý máme svoji vlastní cestu, my tě jenom navedeme na tu tvoji.
  • Hledáš motivaci, abys u běhání vydržela? Přidejte se k nám. Je jedno, kolik uběhneš, jaké máš cíle a kde běháš. Běžkyně jsou online, k dispozici kdekoliv a kdykoliv budeš potřebovat.

Vítězství nad sebou samým je tím největším vítězstvím, jakého můžeme dosáhnout.

Web o běžkyni a běžkyních, blog jedné běžkyně a třeba i tvůj!

  • Oporou v prvních běžeckých krůčcích je Manuál běžkyně. V další fázi tě čekají praktické tipy a triky, pomůžeme ti s orientací v běžeckém světě, který může vypadat příliš složitý. Ale není! Chystáme pro tebe osobní recenze, popisujeme vlastní zkušenosti, těšit se můžeš i na motivační a inspirující příběhy.
  • Každá z běžkyň je pro nás hrdinkou, i ty! Rádi tě podpoříme a budeme sdílet každý jediný příběh běžkyně! S námi získáš také online podporu běžkyň, které jsou na tom podobně – anebo úplně jinak. Je jedno, jaká je ta tvá cesta, respektujeme ji a fandíme ti!
  • Pravidelně pro tebe připravujeme nové výzvy, výzvy, která ti pomůžou s motivací. Nejde však o krátkodobé výzvy bez konceptu, naše výzvy na sebe navazují a podporují běhání v dlouhodobém horizontu. Běhání je totiž skutečným běháním až ve chvíli, kdy je dlouhodobé a v takovém běhání tě chceme povzbudit.

Začínáme! Nazuj si tenisky a vyběhni s námi. Těšíme se…

Sára, tvá BĚŽKYNĚ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>