Meseret Defar: krásná rekordmanka z Etiopie

Meseret Defar je úspěšnou atletkou, běžkyní na dlouhých tratích, která se může pochlubit i olympijskými medailem. Je držitelkou několika světových rekordů, jeden z nich dokonce zaběhla v Praze. V roce 2007 získala ocenění v anketě Atlet světa.

Kdo je Meseret Defar?

Meseret Defar, česky také Meseret Defarová je rodačkou z Etiopie. Narodila se 19. listopadu 1983 v Addis Abeba, kde také vyrostla.

Jako běžkyně začínala v botech, které si půjčovala od bratra. To ji umožnilo běhat každé ráno před tím, než začala škola. Od mládí snila o tom, že se stane profesionální sportovkyní a dělala pro to všechno.

Meseret Defar, Meseret Defarová
Sny Meseret Defar zhmotnily v podobě zlaté olympijské medaile, kterou získala na olympijských hrách v Athénách v roce 2004. Z olympijských her v Pekingu v roce 2008 si přivezla bronz. Zlato získala i na olympiádě v Londýně v roce 2012 za běh na 5 000 m (https://www.youtube.com/watch?v=34cJlKZeJNs).

Meseret Defar je několikanásobnou mistryní světa a také (bývalou) držitelkou světového rekrdu v běhu na 5 000 m. Úspěchy v podobě světových rekordů sklízí také na 5 000 m v hale a 3 000 metrech.

Nový světový rekord vytvořila i v Praze v roce 2009, kdy na pražském halovém mítinku zaběhla dvě míle (asi 3218 metrů) s časem 9:06,26 min.

Zdroje:

https://en.wikipedia.org/wiki/Meseret_Defar

http://www.globalathletics.com/users/63/65/meseret-defar.php

Zdroj úvodního a ilustračních obrázků: Facebook.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>