Kdo jsme?

Jsme BĚŽKYNĚ (a BĚŽCI).  Hledáme způsoby, jak nejlépe dosáhnout svých cílů, naplnit svoji cestu, radovat se z každého běhu i zážitků, které se dohromady skládají v život.

Za projektem BĚŽKYNĚ.CZ stojí reálné běžkyně, můžeš to být i ty, i tvůj příběh se může stát příběhem BĚŽKYNĚ (více zde).

Svůj běžecký příběh zde předkládá Sára, běžkyně, průkopnice projektu, blogu a portálu BĚŽKYNĚ.CZ. Její oporou, koučem, šéfem a přítelem je Ondráš.

Jsme Sára & Ondráš, tvůrci projektu BĚŽKYNĚ.CZ. Chceš nás kontaktovat?

Ondráš z BĚŽKYNĚ

Ondráš

Ondráš z BĚŽKYNĚOndráš je hnacím motorem projektu BĚŽKYNĚ.CZ. Jako fotograf se snaží na web získat co nejlepší fotografie a taky mu jde o to, aby BĚŽKYNĚ.CZ vypadala dobře.:-) Řediteluje tomu všemu, stál u zrodu a dohnal prvotní myšlenku o motivaci až do reálné podoby.

Stará se, aby BĚŽKYNĚ.CZ naplnila vytyčený směr, řeší také obchodní záležitosti, dozoruje nad obsahem. Dbá na to, aby BĚŽKYNĚ.CZ byla skutečně webem o běžkyních a pro běžkyně.

Sport, potažmo běhání je nedílnou součástí mého života už pěknou řádku let. V poslední době pozoruji zvýšený zájem o běh na jedné straně, také silnou mediální masáž komerčních značek na straně druhé.
Když se do běhání chtěla pustit i má přítelkyně, byl jsem spolu s ní rozčarovaný. Všude samé zaručené návody, rady a doporučení, všude samá reklama na „nutné“ vybavení… tolik informací, že se v nich začátečník nemá šanci vyznat. Naprosto přirozený pohyb, kterým běhání je, se tak nešťastně vzdaluje od každodenního života.

Rozhodl jsem se, že své přítelkyni i ostatním běžkyním usnadním začátky. A to tím, že zjednoduším a zpřehledním klíčové informace. A také tím, že se zaměřím na ten nejdůležitější parametr každého běhání i běhu jako takového – na motivaci.

Tak vznikl projekt BĚŽKYNĚ.CZ (více o projektu najdete v sekci O nás)

Ondráš, manažer BĚŽKYNĚ.CZ

0_lesopark-brno_new

V čem je BĚŽKYNĚ.CZ jiná?

  • Primárním cílem není propagace nějaké komerční značky nebo produktu. Propagujeme běhání jako takové.
  • Chceme přinášet informace, ale současně upozornit, že běhání není věda. Je jedním z nejpřirozenějších pohybů, také těch nejméně náročných sportů, který může provozovat takřka kdokoli, kdykoli a kdekoli.
  • Usilujeme o reálnou podporu běžkyň. Povzbuzujeme motivaci a plnění vlastních cílů. Částečně nahrazujeme funkci trenéra, sparing partnera nebo klubu, avšak bezplatně. S námi je běhání nezávislé na místě a čase.
  • BĚŽKYNĚ.CZ předkládá reálný příběh skutečné běžkyně. Může se stát i tvým příběhem!

Sára

Běžkyně Sára, fotoJsem běžkyně, tedy snažím se. Běhám, když to jde. Chci natrénovat na maraton a běhat třeba i dál. Taky píšu, jsem blogerka (můj blog na BĚŽKYNI).

Ulítávám si na Červeném trpaslíkovi A VŮBEC.:-)

 

Začala jsem běhat (pěkných pár let po své třicítce), abych znovu nabrala nějakou kondici. Jen tak, ale brzy po znovuobjeveném prvním běhu jsem běhání propadla. Rozuměj – v kopcích se pachtím, půlhodinový běh mě moc nebere a rychlá nejsem ani trochu. Tréninku moc nedám. Přesto mě běhání pohltilo. Najednou se na ně dívám úplně jinak. Je to víc než pohyb, je to poznání sebe sama, objevování krás přírody, je to meditace a filosofie. Lákají mě vzdálenosti, desítky kilometrů a přiznávám – vlastně i stovka.

Sára, běžkyně

Příběh běžkyně. Jaký je ten tvůj?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>