Je na čase pohnout se

Už jste si taky všimli toho ruchu všude kolem sebe? Ptáci hned zrána cvrlikají už pěkných pár týdnů, nově se k nim přidali i čmeláci, na které lze doslova narazit téměř kdykoliv během dne. A všimli jste si těch netopýrů na hlavou, když se začne stmívat? A když nastane večer, je teplo a ulice měst nabízejí nejrůznější vyžití… třeba noční běhy!

Běžecká sezóna už běží

Dovolila jsem si takový nicneříkající úvod. Faktem je, že s jarem přišlo tolik úkolů a práce, že je třeba začít důkladně plánovat čas. A mám-li se letos zúčastnit nějakých závodů, musím si pro ně v kalendáři rezervovat místo.

S brzkou registrací jde ušetřit nějakou korunu, ale na některé závody už je na brzkou registraci pozdě. Jakkoli, z široké nabídky mnoha lákavých závodů jsem si vybrala jen pár.

Tento článek je to tom, jak můj výběr závodů vypadá…

Můj výběr závodů

Ač jsou mnohé závody velmi zajímavé, není v mých silách (a hlavně časových možnostech) stihnout všechny. Navíc sezóna není tak krátká a závodů je tolik, že se i někdy kryjí. Tak je tomu i druhý aprílový víkend, kdy se v Ostravě koná závod ze série Night run. Tentýž termín, tedy 16. dubna a dokonce další noční běh proběhne v Kroměříži. Kroměříž je mi lépe dostupná a její zámecký park mě k návštěvě láká už dlouho. Tedy neodolám.

Night run si ale ujít nenechám. Noční běh jsem ještě neabsolvovala a chci okusit tu atmosféru nočního města, kterou jako běžec zatím vůbec neznám. Night run je sérií závodů, které se běhají v několika městech České republiky, vedle Ostravy třeba v Praze, Plzni, Olomouci, Českých Budějovicích aj. 14. května bude Night run v Brně. A to je příležitost pro mě!

Night run je navíc příležitostí dvojnásobnou. V rámci akce proběhne i Avon běh pro blogerky a youtuberky. Koncepce #blogRUN nabízí na každém závodě dvaceti bloggerkám a youtuberkám startovné zdarma.

Noční běh

Tedy hned dva první jarní závody a oba budou noční, tedy se mým talismanem asi stanou netopýři, které jsem zmínila na začátku… No, na konci května plánuji i závod za denního světla. Opět půjde o rovinku, ale ne jen tak ledajakou. Chci se proběhnout Lednicko-Valtickým areálem v rámci závodu Běhej lesy Lednice. Romantičtější běh už být asi ani nemůže, a ještě se koná v květnu!

Červen je zatím otevřený, možná stihneme některý ze závodů brněnského Triexpert cupu. Otázkou je také ARMY RUN ve Vyškově, který se koná 16. července. Nejsem si jistá, zda do té doby naberu dost síly a zapracuju na odvaze, abych do toho šla. A taky jsem spíš romantik.:-) Vlastně i ty noční běhy jsou tak nějak romantické.

Toto je foto ze závodu Běhej lesy Lednice 2015 – no není to „romantická“ krása?

Běhej lesy Lednice

Zdroj: Facebook Běhej lesy

Podzim je daleko a závody jsou dlouhé

Letní počasí mi k závodění nepřijde úplně ideální, ale legendární Hostýnská osma mě hodně láká. Jen už nejsem nejmladší… Přece jenom bude třeba překonat nejenom Hostýnské vrchy a desítky kilometrů, ale také zvládnout rozmary počasí a možná i extrémní horko, jak občas v létě bývá. Je to prostě extrémní závod – viz video. A taky je o něho zájem, takže registrace je aktuálně zaplněná! (Tím se mi ulehčilo rozhodování.)

Jakkoli, na podzim se opravdu těším. To se bude konat druhý ročník Syrovínského běhu. Loni to byl první závod, který jsem vůbec kdy běžela, a bylo to nezapomenutelné. V Chřibech se mi líbilo vždycky, přesto jsem z trasy po zdejších lesích zdobených skalními útvary byla nadšená. Běh mezi vinohrady, úchvatná krajina Slovácka i vstřícní pořadatelé – i tak by se dal tento závod popsat, závod, který nechci vynechat ani letos.

Ráda bych stihla i Jizerskou 50 (tato je běhací, nikoli běžkovací), ale to bych musela mít natrénováno opravdu hodně. Na tento rok mám přitom ještě jiné než běhací plány (o tom třeba zas někdy příště). Zatím si prostě netroufám odhadovat, jak se vše podaří skloubit, takže padesátku zatím neslibuji.

Těším se na setkání na některém ze závodů, nočních či denních

Sára

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>