Březen za kamna vlezem, duben…

Kalendář už hlásí jaro, zima je nenávratně pryč. Možná ještě některé dny nejsou tak sluníčkové, ale vedle těchto chladnějších už příroda přinesla řadu krásných dnů jako stvořených pro pohyb venku. Březen byl rozpačitý a počasí se mohlo nejednou stát obhajobou, proč neběhat.

Duben by měl být rozpačitý už jenom proto, že je duben, prostě apríl. Každopádně je tu jaro a jaro rozhodně není časem vhodným na výmluvy. Jaro je na běhání jako stvořené, říkám si… Jdete do toho taky?


Aprílové počasí

Březen byl tak trochu prapodivný. Na jedné straně byly dny, kdy příroda jasně dávala najevo, že se probouzí, na druhé straně pak přišla taková zima, že za kamna by zalezl snad i ten největší otužilec. Duben začal mnohem přitažlivěji a šlo to vidět i na běžcích a běžkyních, na které se dalo venku nezřídka natrefit.

Jak jste na tom vy, milé běžkyně, už jste vyrazili ven, abyste si zaběhali? Vím, že ano, vždyť vás denně potkávám!

Lesopark Brno, běhání

Jarní premiéra

Svoji jarní premiéru mám také za sebou, tedy spíše předjarní. Na květnou velikonoční neděli jsme vyrazili na náš oblíbený okruh. Je to cca 10 – 15 kilometrů, povětšinou v přírodě a co víc, skrze krásné lesní cesty, přes přírodní rezervaci Kamenný vrch, lesopark až do lesní obory Holedná. Krásnější už to být asi ani nemůže.

Proběhly jsme plání plnou úchvatných konikleců, vzácných rostlinek, které patří spíše do stepních krajin než za brněnské paneláky – a přesto se jim tady daří. Brněnský Kamenný vrch je v počtu konikleců unikátem, který nemá ve svém měřítku obdobu po celé Evropě a vzhledem k tomu, že jinde než v Evropě tento druh konikleců neroste, je také světovým unikátem.

Běháme také kolem brněnské Myslivny, která je v těsné blízkosti nedávno upraveného lesoparku s pozoruhodnou historií. Les kolem brněnské Myslivny patří běžcům, pejskařům a všem, kteří hledají klid od každodenního městského ruchu. Místní stromy hovoří zvláštní řečí, která rezonuje přímo v srdci. Nejde o slova, ale o energii, kterou bezděky dávají.

A zabíháme až do brněnské obory Holedná, která je umístěna mezi sídlišti Jundrov, Kohoutovice a Bystrc. Je výjimečná právě tím, že je obklopena městskou zástavbou a místním obyvatelům dává prostor k úchvatnému setkání přírodou a divy lesa. Setkat se zde můžete tváří v tvář s divočáky, ale také kančí a mufloní zvěří, která žije v těsné blízkosti přístupných lesních cest.

Všechny zmiňované lokality vám chci brzy přiblížit v samostatných článcích.

Nyní přeji, ať to běhá, a také krásné jaro.

BTW: Víte, že astronomický nový rok začíná až 7. dubna? Jde o první jarní novoluní a výjimečný den, jako stvořený pro nové začátky. Více v článku: Restart života? Právě teď je vhodná doba!

Vaše Sára

Příběh běžkyně. Jaký je ten tvůj?

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>